טיפול במגוון סוגי כאב

גיד אכילס

גיד אכילס, או בשמו הרפואי גיד השריר השלוש ראשי, מחבר את שריר הסובך ושריר הסוליה לעצם העקב. כמו גידים אחרים, גם גיד אכילס הוא אגד קשיח של רקמת חיבור סיבית. הרכבו של גיד האכילס דומה להרכב הרצועות בכך שהוא כולל רקמת חיבור צפופה וסדירה של סיבי קולגן, אך היתרון האנטומי של הרכב הגידים בא לידי ביטוי בעמידה במאמצי המתיחה המופעלים עליהם.

סיבות לפציעות בגיד האכילס

טיפול במגוון סוגי כאב

גיד האכילס נושא בעומס רב בהליכה, בעמידה וכמובן במאמצי פעילות גופנית כגון ריצה, קפיצה לרוחק או רכיבה על אופניים. כתוצאה מכך, דלקת בגיד האכילס נחשבת לפציעת ספורט נפוצה. בעיה נוספת היא שברוב המקרים סיבי הגיד משתנים עקב מצב דלקתי כרוני – מה שמאט את קצב ההחלמה. האיטיות בקצב ההחלמה נובעת מכך שלא ניתנת אספקת דם סבירה לגיד, כיוון שהוא ממשיך להיות מגורה בצורה מונוטונית בהליכה ומשום שלא מתאפשר לו אף מצב מנוחה.

כך מזהים דלקת בגיד האכילס

חשוב לזהות מוקדם דלקת בגיד האכילס על מנת למנוע ממנה להפוך למצב כרוני ויש כמה סימפטומים שמעידים עליה:

  • כאבים באזור הגיד והעקב האחורי
  • הקלה בכאב במנוחה וחידוש הכאב במאמץ
  • נפיחות מקומית באזור הגיד
  • נטייה לאדמומיות בגיד הפגוע לעומת הגיד הבריא
  • התגברות של הכאב בעלייה במדרגות, ריצה והליכה בשיפוע
  • מיחושים במישוש של אזור גיד האכילס

בנוסף לכך, כדאי להביא בחשבון שדלקת בגיד האכילס מתחילה כבר כמצב אקוטי, שבו ניתן לחוש בכאב עז עם קושי בהליכה. לאחר זמן מה עשויה להופיע הקלה, אך כל עוד הסיבה המקורית לא מטופלת – קיים סיכוי גבוה שהמצב יהפוך להיות כרוני.

גורמי סיכון לדלקת בגיד אכילס

דלקת בגיד האכילס נגרמת בגלל חוסר איזון בדריכה של כף הרגל, דפוס הליכה לא נכון ומבנה כף רגל לא מאוזן כמו למשל במצב של פלטפוס. כמו כן, חולשת גידים באזור כף הרגל או השרירים משפיעה לרעה על רקמות החיבור וממחקרים עולה ששינוי בתדירות הפעילות הגופנית ללא שמירה על סרגל מאמצים מעלים גם הם את הסיכוי להופעת דלקת. כמו כן, קיים קשר בין פעילות מאומצת שכרוכה במתיחה משמעותית של גיד האכילס לבין הופעת דלקת.

טיפול במגוון סוגי כאב

היתרון של טיפול בגלי הלם ומיטת הפולסים האלקטרו מגנטיים משתנים

גלי הלם אקוסטיים מכוונים לאזור בגיד שנפגע מהסתיידות והם ממוססים את החומר שגרם לדלקת עד שהוא נספג בגוף. במקביל, מיטת הפולסים האלקטרו מגנטיים משתנים מטפלת במקור הכאב ומשיגה תוצאות לזמן ממושך מיד אחרי הטיפול הראשון. המיטה עושה שימוש בשדה אלקטרו מגנטי פועם ובשיטה שאושרה על ידי ארגון הבריאות האמריקאי ה-FDA לטיפול בכל סוגי הכאבים הכרוניים ובבעיות שונות בגיד האכילס.

שלבי הטיפול בגלי הלם

הטיפול בגלי הלם מתאים לסובלים מבעיות, כאבים ומיחושים בגיד האכילס על רקע פציעות ספורט או דלקת. הטיפול עצמו מתבצע באמצעות שליחת גלי הלם אקוסטיים לאזור הדלקת והגברת זרימת הדם עד להעלמת הכאבים.

טיפול בכאב גם אחרי שנים

הסובלים מדלקת בגיד האכילס יכולים לעבור טיפול בגלי הלם ולהשתמש במיטת הפולסים האלקטרו מגנטיים משתנים גם אחרי שנים. הדגש הוא בכל מקרה על הפחתת הכאב באחוזים ניכרים ועל ליווי עד החלמה מלאה. במקביל, מיטת הפולסים האלקטרו מגנטיים משתנים מסדירה ומאזנת את המטען החשמלי של התאים הפגועים. כך מתאפשרת הפעלה יעילה של תהליכי ריפוי עמוקים ויחד עם מתיחות ותרגילים ניתן גם לשפר משמעותית את טווח התנועה.

חזרה לשגרה בלי תופעות לוואי

השימוש בשדה אלקטרו מגנטי פועם מומלץ לטיפול בגיד האכילס כי הוא מבטיח חזרה לשגרה בהליך שאינו פולשני. יתרה על כך, הטיפול מונע את הצורך בהזרקות, כדורים וניתוחים. לבסוף, השילוב עם גלי הלם מאיץ את קצב ההחלמה הטבעי של הגוף והוא מותאם לצרכי המטופל על רקע בריאותי והמלצות רפואיות.

במרפאת מעיינות ישמחו לעזור לך להיפטר
מהכאבים בגיד האכילס ומחכים לשמוע ממך בהקדם!

השאירו פרטים ונצור עמכם קשר בהקדם