טיפול בכאבי כתפיים

כאבי כתפיים

כאבים בכתפיים (כתף מדולקת, מסויידת, קפואה) – הכתף מחברת בין הגפה העליונה לגב ולחגורת הכתף אפשרויות תנועה רבות, תפקידים מגוונים וחשיבות אדירה למבנה האנטומי של גוף האדם. למעשה, חגורת הכתפיים מהווה את הבסיס התנועתי ליכולת של הגפה העליונה וכאבים בה עלולים לפגוע בצורה דרסטית באיכות החיים.

כמו כן, היא כוללת את עצם הבריח, עצם השכם ועצם הזרוע, שלושה מפרקים סינוביאלים ושרירים שמחוברים אליה מכל הכיוונים.

טיפול בכאבי כתפיים

בעיות נפוצות שגורמות לכאבים

כאבים בכתפיים עלולים להופיע על רקע קרע חבלתי טרי אחרי תאונה או לחילופין קרע ניווני כרוני. כמו כן, הכאבים מזוהים עם קרעים קטנים וגדולים, קרעים בעובי חלקי לעומת קרעים בעובי מלא וכמובן דלקות. סיבה אחרת לכאבים היא הסתיידות בכתף ויש אנשים שחווים הקרנה שלהם לאזורים אחרים בגוף.

מי נמצא בסיכון לסבול מכאבים?

כאבים בכתפיים מסכנים בעיקר גברים ונשים בגיל מתקדם בגלל עלייה בשכיחות של קרעים ניווניים בגידי השרוול המסובב. במקביל, אנשים שעושים פעילות גופנית שכוללת מאמצים חוזרים מעל גובה השכמה נמצאים גם הם בסיכון ובהם ספורטאים, שחיינים וכדומה. סיכון זהה קיים בקרב אנשים שעוסקים במקצועות שדורשים פעילות מאומצת אינטנסיבית של הרמת היד מעל גובה השכמה, בעיקר אם היא חוזרת על עצמה לעיתים קרובות.

הקשר בין כאבים בכתפיים למבנה האקרומיון

אקרומיון היא בליטה שנמצאת מעל הסקפולה, עצם השכם, וכדאי להכיר אותה בשביל לזהות עוד סוג של אוכלוסיית סיכון לכאבים בכתפיים: בהקשר הזה, צריך לציין שהכאבים נגרמים בשכיחות גבוהה אצל אנשים עם מבנה אקרומיון מעוקל או במצב של אי-איחוי התפתחותי של האקרומיון. בקרב אנשים כאלה ישנה נטייה להיצרות התפתחות בקשת הקורקו-אקרומיאלית, והתוצאה היא תסמונת הצביטה ולאחר מכן כאבים בדרגות חומרה משתנות.

כך מזהים את הצורך בטיפול

הממצאים הקליניים האופייניים לכאבים בכתפיים הם כאבים בעת הרמת היד, כאבים בלילה ובשכיבה על הצד והגבלה בהנעה אקטיבית ויזומה של חגורת הכתפיים כולה. במקביל, המון אנשים שזקוקים לטיפול מגיעים אליו על רקע תלונות על הגבלת הנעה פסיבית, חולשה ודלדול שרירי חגורת הכתף. בניגוד לסוגים אחרים של כאבים, בעיות ודלקות בכתפיים מגבילות באופן כמעט מיידי את התנועה ולכן הטיפול צריך להתחיל מוקדם ככל האפשר.

טיפול בכאבים בכתפיים באמצעות מכשור מתקדם

גלי הלם אקוסטיים מאפשרים להתמודד עם כאבים בכתפיים בהליך מהיר, שאינו כואב ואינו פולשני.
גלי ההלם מציבים אלטרנטיבה מעולה לתרופות ולזריקות ויש להם אחוזי הצלחה גבוהים בטיפול בכאבים אצל גברים ונשים בגילאי 18-90.

טיפול בכאבי כתפיים

שילוב גלי הלם עם פולסים אלקטרו מגנטיים

גלי הלם לטיפול בדלקות והסתיידויות (באישור FDA ומשרד הבריאות הישראלי) משולבים עם מכשור של טיפול בפולסים אלקטרו מגנטיים משתנים (מיטת טיפולים באישור FDA ומשרד הבריאות הישראלי) והם מבוצעים על ידי מטפלים מקצועיים ואדיבים בעלי שנים רבות של ניסיון בבעיות כאב ודלקתיות.

איך מתבצע הטיפול?

הטיפול בגלי הלם אקוסטיים מתבצע על בסיס 5-8 מפגשים שנערכים פעם בשבוע. כל טיפול נמשך 20-30 דקות ומשך הזמן שעובר בין טיפול לטיפול הוא 7-10 ימים, אך את השיפור בכאבים אפשר לחוש מהר יותר. כמו כן, הטיפול בגלי הלם אקוסטיים מותאם לאופי המטופל ואחריו כדאי להתחיל שינוי באורח החיים על מנת למנוע מהדלקת ומהכאבים לחזור. המלצה לא חשובה פחות היא להימנע מפעילות מאומצת שכוללת את הרמת היד מעל גובה השכמה, להקפיד על מרפק צמוד לגוף ולעבור תרגילי פיזיותרפיה מתאימים.

חשיבות השדה האלקטרו מגנטי בתאים

כיום כבר ידוע שכל האברים בגוף האדם בנויים מתאים ושלכל תא יש מטען חשמלי ושדה אלקטרו מגנטי. הבעיה מתחילה כאשר השדה האלקטרו מגנטי יוצא מאיזון, כמו למשל בגלל אורח חיים לא בריא, מאמצים פיזיים לאורך זמן באזור חגורת הכתפיים, לחץ נפשי, תאונות וכדומה. התוצאה של יציאה מאיזון של השדה המגנטי היא כאבים בכתפיים ובעיות בריאות משתנות, אך בעזרת מיטת הטיפולים והמכשור המתקדם בעולם אפשר להחזיר אותו לאיזון מלא.

כך עובדת טכנולוגיית PEMT

טכנולוגיית הפולסים האלקטרו מגנטיים, PEMT, פותחה במקור על ידי נאס"א ומאז התרחב השימוש בה לתחומים נוספים. בהיבט האורתופדי, המיטה שבעזרתה מיישמים את הטכנולוגיה לצרכים רפואיים מחוברת למחשב שמייצר פולסים אלקטרו מגנטיים משתנים לפי הבעיה הדורשת טיפול. סוג הכאבים קובע את אופי הטיפול והמחשב מתוכנת לפי תלונות המטופל. בהמשך, המיטה נעזרת בטכנולוגיה כדי להחזיר את השדה האלקטרו מגנטי של התאים לאיזון ואז מתרחשים כמה תהליכים מקבילים שמפחיתים כאבים בכתפיים.

התוצאות של החזרת השדה האלקטרו מגנטי לאיזון

כאשר השדה האלקטרו מגנטי באזור חגורת הכתפיים חוזר לאיזון, המשמעות המיידית היא זרימת דם משופרת ומעבר טוב יותר של החמצן לכל חלקי הגוף. יתרה מזאת, המקור לכאבים בכתפיים מחוסל ולא רק הסימפטומים ולכן התוצאה נשמרת לאורך זמן. זה גם ההבדל בין שיטות טיפול רגילות בכאבים בכתפיים לבין השילוב בין גלי הלם אקוסטיים לבין טכנולוגיית PEMT.

טיפול ללא כאבים והתערבות פולשנית

טכנולוגיית PEMT כפי שמיושמת במיטת הטיפולים משפרת את אספקת החמצן לתאים, את תפקוד מערכת העיכול ואת מערכת החיסון. היא מסייעת להשגת שינה טוב, משפרת את הראייה ואת תפקודי הגוף ומעלה את מצב הרוח – כל זה ללא התערבות פולשנית, ניתוחים, תרופות או כאבים. התנאי היחיד לניצול היתרונות הוא התמדה בטיפול והישמעות להנחיות הצוות.

שיקום מלא של התאים יכול להתחיל עכשיו

בשורה התחתונה, הטיפול בגלי הלם אקוסטיים והאפשרות להתמודד עם כאבים בכתפיים בעזרת מיטת הפולסים האלקטרו מגנטיים משתנים הן חדשות מעולות לגברים ונשים בגילאים שונים. בעזרת השילוב ניתן לבצע שיקום מלא של התאים ואף לקבל הכרה מצד חברות הביטוח הפרטיות (לבעלי ביטוחי בריאות).

במרפאת מעיינות ישמחו לתאם טיפול כזה עבורך
ולנטרל עבורך כאבים בכתפיים עוד היום!

השאירו פרטים ונצור עמכם קשר בהקדם